Hello our valued visitor, We present you the best web solutions and high quality graphic designs with a lot of features. just login to your account and enjoy ...

تماس با ما : 02155842273 - 09126068405 -  02155842073

 
فروش خاک و کود زراعی،سرندی،نباتی،باغچه،دامی،حیوانی،گاوی،پوسیده

فروش خاک سرندی،فروش خاک نباتی،فروش خاک زراعی

 

فروش وحمل خاک نباتی سرند شده مخصوص باغچه ، فروش خاک باغچه،خاک گلدان،خاک رس،کود دامی تحویل درب منزل
خاک مناسب برای فلاور باکس،خاک مناسب برای روف گاردن،اصلاح خاک باغ
تهیه و خرید خاک باغچه، بهترین خاک باغچه،کوددهی باغچه

با تماس و سفارش در تمام نقاط کشور در اولین زمان ممکن تحویل بگیرید .


خاک سرندی چیست ؟
روش سرند کردن يا روش مکانيکي تعيين اندازه دانه ها+

 به منظور انجام آزمايش سرندي، بايد مقدار معلومي از خاک کاملاً خشک شده روي يک سري سرند که با ترتيب از درشت تر به ريزتر روي هم گذارده شده است، قرار داده شود و پس از تکان دادن هاي مکرر و تقه اي در ظرف 10 دقيقه، وزن (يا جرم) خاک جمع شده روي هر سرند تعيين شود. چون سرندها از بالا به پايين از درشت تر به ريزتر است لذا جمع مقادير جمع شده روي سرندهايي که از يک اندازه معين ريزتر است نشان دهنده مقدار جرمي دانه هاي ريزتر از يک حد معني است و اگر اين مقدار بر مقدار جرم کل اوليه خاک تقسيم شود درصد دانه هاي ريزتر از يک اندازه معين را نشان مي دهد. حال اگر دياگرامي در نظر بگيريم که محور افقي آن اندازه دانه ها بر حسب ميلي متر از چپ به راست و محور قايم آن درصد اندازه ها از صفر تا صد از پايين به بالا باشد، اندازه هر کدام از سرندهاي به کار برده شده در آزمايش واقع بر يک نقطه از صفحه اين دياگرم است و از اتصال دادن اين نقطه ها به يکديگر نموداري به دست مي آيد که به نام منحني دانه بندي است. در مورد آزمايش سرندي نکات زير لازم به يادآوري است :

   1-بهتر است تکان دادن و ضربه زدن به وسيله دستگاه مکانيکي (Shaker) انجام گيرد تا جدا شدن دانه ها و انجام آزمايش هر چه بهتر صورت پذيرد.
   2-در مورد دقت هاي لازم، به مأخذهاي ضروري مراجعه شود.
   3-تعيين منحني دقيق دانه بندي فقط بوسيله آزمايش سرند کردن با شستشو مقدور است. ولي در بسياري از موارد از نتيجه حاصل از سرند کردن خشک هم مي توان به طبقه بندي و نامگذاري خاک رسيد.
   4-منحني دانه بندي همواره بايد از صفر تا 100 ادامه داشته باشد.
   5-اگر دانه بندي دقيق بخش ريزدانه خاک لازم باشد بايد بر اساس روش رسوب دهي منحني دانه بندي دقيقاً کامل شود، در غير اينصورت ادامه منحني دانه بندي از نقطه مربوط به ريزترين سرند تا صفر، بطور تقريبي کامل شود.

 

خاک زراعی چیست؟

لایه ای از سطح زمین را خاک زراعی گویند که قادر به حمایت فعالیتهای حیاتی بوده و گیاه بتواند در آن رشد نماید.

وظیفه خاک زراعی تأمین هوا و مواد غذایی مورد نیاز گیاه ، ذخیره آب و حمایت مکانیکی گیاه است. وظایف خاک را ممکن است از طریق تجمع مصنوعی عوامل مورد نیاز گیاه تأمین نمود.

پس وجود خاک بخودی خود برای رشد گیاه ضرورتی ندارد. اما تولید وسیع محصولات زراعی بدون وجود خاک غیرممکن و یا غیر اقتصادی می باشد. خاک زراعی از پائین به لایه ای منتهی می گردد که لایه غیر خاک گفته می شود.

لایه غیر خاک فاقد ریشه گیاهان و آثار حیاتی بوده و ممکن است از صخره ، مواد مادری و یا تجمعی از مواد سمی و بازدارنده رشد ریشه تشکیل شده باشد. عمق خاک زراعی را در روش های طبقه بندی خاک توسط معیارهای خاصی تعیین می کنند. عمق نفوذ ریشه گیاهان چندساله بومی معیار  دیگری برای برآورد عمق خاک زراعی می باشد.

 

حداقل عمق خاک زراعی برای کشت موفقیت آمیز زراعی حدود 50 سانتیمتر می باشد. کیفیت خاک نیز اهمیت دارد و همراه با عمق آن تعیین کننده محصولات قابل کشت و عملیات زراعی لازم برای بهره وری از حداکثر ظرفیت تولیدی گیاه می باشد. خاک زراعی را می توان شامل سه لایه اصلی دانست :

 

1)لایه خاک آلی : خاک آلی لایه ای از خاک سطحی است که دارای حداقل 20 درصد ماده آلی باشد. این لایه از پوسیدن مواد آلی انباشته شده در سطح خاک بوجود می آید.

2)لایه خاک معدنی سطحی : این لایه از مواد معدنی با کمتر از 20 درصد ماده آلی تشکیل و در سطح یا نزدیکی سطح خاک واقع است. در اراضی زراعی بخشی تا تمامی لایه خاک معدنی سطحی در جریان فعالیتهای زراعی انسان زیر و رو می گردد.

معمولاً لایه خاک معدنی سطحی به مقدار زیادی دچار هوازدگی ( Weathering) شده و کم و بیش شسته گردیده است.

3)لایه خاک معدنی زیرسطحی : این لایه دچار هوازدگی کمتری نسبت به لایه سطحی گردیده است. ماده آلی لایه معدنی زیرسطحی کم بوده و گاهی ماده آلی فقط بصورت پوششی در روی ذرات خاک مشاهده می شود. رنگ لایه معدنی زیر سطحی از لایه فوقانی آن روشن تر می باشد.

 

ریشه گیاهان در این لایه به خوبی نفوذ می کنند، اما فعالیت میکرو ارگانیسم ها در این لایه زیاد نیست.     

خاک حاصلخیزی مناسب برای کشاورزی

توان تولید و باروری خاک از فرایندهای فیزیکی، شیمیایی و بیولوژی خاک است. توازن پایدار این فرایندها به همراه مدیریت مناسب بهرهبرداری از خاک موجب تداوم باروری میشود؛ هر گونه اقدام در جهت بر هم زدن این تعادل اثراتی جبرانناپذیر به دنبال دارد. از طرفی افزایش جمعیت با نرخ بیش از 2درصد در درازمدت شرایطی ناپایدار به وجود خواهد آورد. در بسیاری از کشورها، برای 50 تا 100 سال آینده، تولیدات کشاورزی باید دست کم سالانه 3 درصد رشد داشته باشد. تحقق این اهداف نیاز به بهرهبرداری بیشتر از مواد غذایی خاک دارد. مشکل اساسی رسیدن به این مقدار رشد در تولیدات کشاورزی میباشد که در آن کمیت منابع محیط و ظرفیت تولید اراضی و منابع آبی حفظ شود. مدیریت پایدار منابع و کاربرد فناوری مناسب در ارتباط با بهرهوری از منابع آب و خاک و منابع غذایی باید به گونهای باشد که هدف فوق تحقق یابد.

 خاک نباتی

در طبیعت انواع گوناگونی از خاک ها موجودند که خواص متفاوتی از دیدگاه مهندسی دارند. خاک های نباتی از انواع خاک هایی می باشند که بدلیل مقاومت برشی پایین و نشست و تراکم پذیری بالا و حساسیت بالای تورم زایی و تغییرات رطوبت بالا برای ساخت و ساز مناسب نمی باشند. در اغلب پروژه های عمرانی خطی مانند راهسازی و احداث کانال های اب رسانی و خطوط ریلی و انتقال نفت و گاز و غیره سهم عمده ی اضافه تنش اعمالی از بارهای وارده را لایه های فوقانی زمین تحمل می کنند و این در حالی است که قسمت قابل ملاحضه ای از لایه های مذکور را به خصوص در مناطق معتدل مناطق جنگلی و زمین های با کاربری کشاورزی را خاک برگ ها و مواد الی تشکیل می دهند.

 

فروش خاک سرندی،فروش خاک نباتی،فروش خاک زراعی،فروش کود دامی پوسیده مخصوص چمن،فروش کود دامی مخصوص درخت و درختچه،فروش کود حیوانی (گاوی و گوسفندی)و مصرف آن در کشاورزی،کود گاوی،فروش کود گاوی،تولید کود گاوی پوسیده ،کودگوسفندی،فروش کود گوسفندی،تولید کود گوسفندی

 

انواع خاک کشاورزی

خاک باغچه ترکیب مناسبی از خاک رس و خاک شنی می باشد که برای باغچه- باغ- فلاور باکس خاک بسیار مناسبی محسوب می شود زیرا این خاک دارای نفوذ پذیری مناسب و مواد غذایی خوب برای گیاهان می باشد
خاک نباتی (نبات=گیاه) به خاکی که ریشه گیاه داخل آن باشد و اصطلاحا خاک فرسوده هست و تحمل بار و فشار رو ندارد.
لایه ای از سطح زمین را خاک زراعی گویند که قادر به حمایت فعالیتهای حیاتی بوده و گیاه بتواند در آن رشد نماید.وظیفه خاک زراعی تأمین هوا و مواد غذایی مورد نیاز گیاه ، ذخیره آب و حمایت مکانیکی گیاه است.
خاک سرند شده به خاکی می گویند که غربال شده باشد .برای مصارف فضای سبز و گل کاری بسیار مناسب است برای مصرف باغات به هیچ عنوان توصیه نمی شود برای رشد کردن ریشه درختان مزاحمت ایجاد می کند.
فروش و تهیه خاک باغچه در تهران و ترکیب خاک مناسب باغچه و تعویض خاک باغچه،قیمت یک کامیون خاک باغچه
فروش و تهیه خاک نباتی در تهران و ترکیب خاک مناسب نباتی و تعویض خاک نباتی،قیمت یک کامیون خاک نباتی
فروش و تهیه خاک زراعی در تهران و ترکیب خاک مناسب زراعی و تعویض خاک زراعی،قیمت یک کامیون خاک زراعی
فروش و تهیه خاک سرندی در تهران و ترکیب خاک مناسب سرندی و تعویض خاک سرندی،قیمت یک کامیون خاک سرندی